2013. február 28., csütörtök

Tizenkilencedik nap

Halas vagyok az egyik fejlesztoi csoportnak hogy igazi WOW elmeny az a sebesseg ahogy a fejlesztett alkalmazas elindul. Halas vagyok a kozvetlen fonokomnek hogy ezekben a viharos idokben is tamogat es a csaladomnak hogy otthont biztosit nekem ahova jo hazajonni. Nagyi kuldott levelet hogy sikeresen letette a kattintos vizsgajat ami nekem is oromot okozott mert erezhetoen tudtam neki mentalisan es praktikusan is segiteni.

2013. február 27., szerda

Tizennyolcadik nap

Tegnap hálás voltam a debreceni barátomnak hogy végre visszatért belé a lélek. Pár éve hagyta itt a céget és most láttam végre hogy megint vannak tervei. Azonnal rámozdultam hogy segítsek neki egy témában úgyhogy péntekre sikerült Budapestre csábítanom. Hálás vagyok Flórának azért a kitörő örömért amivel tegnap fogadott és egész este velem akart lenni. Hálás vagyok mindazokért a reflexiókért amit két debreceni kollegámtól kaptam amikor az önszeretetről beszéltem nekik. Ezzel benne is erősítették ezt az érzést.

2013. február 26., kedd

Tizenhetedik nap

Hálás vagyok a gépkocsikért felelős kollegának hogy felajánlotta azt a hibrid autót amit a cég tesztelésre kapott pár napra. Ma azzal megyek Debrecenbe. Hálás vagyok a felsővezető kollegámnak és a főnökömnek a tegnapi üzleti vacsoráért. Sokat tanultam a whiskyfogyasztás kultúrájáról, nagyon hasznos volt a közelgő ír kiruccanás fényében is. Anyósom nagyon hálás volt nekem amiért segítettem neki a "Kattints rá Nagyi" tanfolyamon kapott házi feladatába. Az óvodában is kaptam egy pendriveot hogy töltsem fel a tavalyi farsangi bál videóit az Internetre mert annyira tetszik mindenkinek hogy így megoszthatja az élményeit.


2013. február 25., hétfő

Tizenhatodik nap

Hálás vagyok egyik legkedvesebb beszállítómnál dolgozó ír kollegámnak akivel régről datált személyes találkozásunkat tervezzük feleleveníteni jövő hétvégén és aki kimerítő ajánlásokat adott mind az ír mobil Internet, mind a corki étterem, mind a dublini sörözés tekintetében. Hálás vagyok annak a videós kollegámnak aki tavaly ugyan pozícióban visszalépett de idén régi-új pozíciójában fergeteges munkabírásról tesz tanúbizonyságot és tegnap elhárította az utolsó akadályt is egy hosszasan bújkáló konigurációs hiba kiküszöbölésével hogy az új okostelefon alkalmazásunk elterjedését egy marketing kampánnyal segítsük elő. Végül hálás vagyok az újonnan a titkos projektemhez csatlakozó webes fejlesztőnek hogy végre megfelelő hozzáállással közelít a feladathoz és kérdéseivel/önálló tesztjeivel az első halvány jelét mutatja annak hogy hatékonyan követi a beszállító útmutatasait egy olyan területen ami teljesen új számomra ezért minden kooperatívitás úgy kell mint egy falat kenyér. A jótett és tanulás területén tegnap nem törte át saját definíciós küszöbömet egyetlen esemény sem.

2013. február 24., vasárnap

Tizenötödik nap

Hálás vagyok a Bábszínház balettművészeinek a tegnapi Kis hableányon nyújtott alakításukért, az egész család nagyon élvezte az előadást. Hálás vagyok a feleségemnek hogy emlékeztett hogy cipőt akarok venni, ami végül sikerült is. Jótettként megpróbáltam feleségem kedvében járni egy dublini program szervezésével és végre fel tudtam tölteni a meccsről a videókat a Youtubera miután először a NAS-ról visszatöltöttem a gépemre. Este tanulásképpen megnéztem a "Hajrá boldogság!" című filmet és eszembe jutott hogy reggel éppen azon gondolkoztam a halasnál hogy hogyan tudja a "kedveseit" azaz a vevőit ilyen nagy örömmel kiszolgálni mind egy szálig.


2013. február 23., szombat

Tizennegyedik nap

Tegnap hálás voltam a feleségemnek a nagyszerű ebédért amit készített. Hálás voltam a beszállító fejlesztőjének hogy a péntek esti eszkalációs levelemre "megvilágosodott" ("had an epiphany") és emailre vetett egy követendő stratégiát az eddigi toporgás után. Hálás vagyok a corporate peeremnek is hogy az eszkalációban támogat és bevonva tart a kapcsolódó nagy projektben egy esetleges tengeren túli egyeztetés kapcsán is. Jótettként meg kell említenem azokat a szívmelengető visszajelzéseket amiket a teljes heti farsangi képek feltötésére kaptunk az összes nagyszülőtől. Tegnap Brene Brown elődásásából tanulhattam arról hogy az élet esszenciája a kapcsolatainkban rejlik és hogy a kapcsolat kialakításának legfontosabb gátja a félemem attól a szégyentől hogy nem leszünk elegek a másik számára és hogy a legteljesebb élethez szükséges mély kapcsolatok teremtéséhez tágra nyílt szívvel kell felvállalni a csalódás kockázatát és bízni magunkba hogy elegek vagyunk.

2013. február 22., péntek

Tizenharmadik nap

Tegnapi hálám feltétlenül személyi edzőmmel kezdődik. Olyan szinteket jártunk be a tegnapi edzésen amit szerintem még ő sem gondolt. Olyan mondatok kimondására inspirált önmagammal kapcsolatban amivel való szembenézés felemelő, kiábrándító és végtelenül igaz volt. Kérdéséből a kamaszkori lázadásról és az arra való nemleges válaszból rengeteget tanultam önmagamról. Hálás vagyok a gyerekeimnek azért a szeretetért amivel fogadtak itthon. Őszintén örültek az apró ajándéknak is amit hoztam. És hálás vagyok azoknak a kollégaimnak akik a tegnapi napon őszinte lelkesedéssel tudták beszállítani a feladatukat.

Tizenkettedik nap

Halas vagyok az animaciokert felelos fo fejlesztonek az oszintesegeert amivel egy kritikus dontesi pont kialakitasat elosegitette, egykor nalunk most kint dolgozo kollegamnak hogy egy regota huzodo teszt eszkoz fehajtasaban segitett es a corporate peeremnek aki a titkos projektem korul lopakodokkal kapcsolatos eszkalaciot elvegezte. Tegnap a csoki megint nagy sikert aratott: Nosztalgia szelet, gyerekkorom egyik kedvence.

2013. február 20., szerda

Tizenegyedik nap

Tegnap halas voltam a kislanyaimnak es a felesegemnek akiket konnyden legyozve az 1000km tavolsagbol is ugy ereztem mintha kint lennenek velem a meccsen. Halas vagyok a Milannak hogy nem kellett gol nelkuli meccsrol tavoznom bar a hangulat es az elmeny ugy is leirhatatlan lett volna de biztos vagyok benne hogy igy a masodik gol felejthetetlenul vesodik az emlekezetembe. A tegnapi meccs azt tanitotta nekem hogy mindig van esely meg a legjobbak ellen is mert ok is hibazhatnak. A meccsrol kuldott kepeim bar nagyon lassan csorogtak fel biztosan nagy oromot okoztak a fogado oldalon.

2013. február 19., kedd

Tizedik nap

Tegnap hálás lehettem az egyik szerveres kollegámnak aki nap végére megoldotta azt a problémát ami miatt előző éjjel nem sikerült elaludnom. Azt hiszem az az öröm amit ő is érezhetett a megoldáskor felerősödött az általam mutatott hálától. Hálás voltam az egyik felsővezető kollegámnak is hogy érdeklődésére elmesélhettem azokat a nagy részben politikai konfliktusokat amiket mostanában a kiemelt corporates projektem során megtapasztalok. Jó volt egy egyenrangú fél értő füleinek elmesélni a frusztrációimat és visszajelzésként meghallgatni az ő hasonló történeteit is. Ez a beszélgetés egy kalibrált perspektívába helyezte a gondjaimat és ettől a helyükre kerültek és kezelhetővé szelídültek a szívemben. Hálás voltam a corporates vezető peer-emnek is hogy a kedvemért flexibilis volt egy kényelmetlennek ígérkező meeting időzítését tekintve és olyan időpontot tudtunk egyeztetni amikor egyébként is kint leszek. Jótettként a 40-ik születésnapom családi meghívását tudnám említeni. Visszatérünk a gyökerekhez és Veszprémben fogunk eltölteni egy nagyszerű hétvégét március idusán. Tanulásként pedig azt a felkészítést tudnám megemlíteni amit a személyzetis kolleganőktől kaptunk közelgő mentori szerepünkkel kapcsolatban. Azt hiszem ez a feladat is éppen jókor érkezett. Egy fiatal, ambíciózus technikus kolléga választott mentorának ami egyben megtisztelő de izgalmas is mert őt még igazából nem ismerem.

2013. február 18., hétfő

Kilencedik nap

Ma sajnos nem sikerült aludnom úgyhogy csak röviden írnék. Hálás vagyok két emberemnek hogy hibájukért kapott büntetést jól fogadták és olyan visszajelzést kaptam tőlük amiből érezhető volt hogy komolyan veszik és tanulni akarnak belőle. Hálás vagyok két vezetőtársamnak hogy egy régóta húzodó pofonegyszerű személyzetis ügyet hozzájuk eszkalálva mindketten ráugrottak és együtt kértük kapjon végre az új kollégánk Internet hozzáférést két hét után még akkor is hogyha nem minden jóváhagyó kattintotta le személyesen mert szabadságon vannak. Jótettként azokat a fényképeket tudnám említeni amiket reggel csináltam az oviban az első farsangi napon és még délelőtt feltöltöttem hogy megosszam a családdal és az óvoda közösségi oldalán. Anyukám és az óvónők is nagyon örültek neki.
Ovis farsang - első nap - 70-es évek

2013. február 17., vasárnap

Nyolcadik nap

A tegnapi nap a pihenésről szólt. Hálás vagyok a családomnak hogy a gyerekekkel való játék és feleségem készítette vasárnapi ebéd ekkora feltöltődést nyújt nekem. Hálás vagyok a varrnónőnek akit a kezdődő farsangi kavalkád miatt nagyon sokan megtalálnak a farsangi jelmezek elkészítésével, megigazításával mégis szakított időt arra hogy beugorjon hozzánk és a mi megigazított farsangi jelmezeinket elhozza hozzánk. A mi ovinkban maratoni farsangi mulatságot szoktak tartani: a héten minden nap más tematikájú beöltözés lesz ami nálunk ugye 2x5 azaz 10 különböző farsangi jelmezt jelent. Mindig szoktam képeket csinálni mert nagyon vicces és a gyerekek nagyon élvezik. Hálás vagyok még a titkos projektben annak a corporate vezető peer-emnek aki folyamatosan bevonva tart egy nagy partnerrel való együttműködésben. Tegnap a tanulás terén a bevésés maradt, az Invictus-t néztem meg még egyszer és még jobban le vagyok nyűgözve hogy Mandela ekkora ellenszélben tulajdonképpen közvetlen családja ellenében is képes volt ragaszkodni az "emberi számításaihoz". Jótettként pedig feleségemet viszem el Dublinba ahova 2 nap kiküldetésre megyek egy szűk hónap múlva. Arra gondoltam hogy én olyan sokat utazom, ő pedig olyan keveset hogy a harmincas éveim utolsó napjaira meglepem őt egy ilyen kiruccanással.

2013. február 16., szombat

Hetedik nap

"Ma nagyon jó nap volt", hangzott Flóra szájából kora délután hazafelé jövet a sókuckóból amit feleségem talált ki hogy végre a náthámat le tudjam küzdeni. Hálás vagyok neki ezért és a délutáni kamillás inhaláló főzet elkészítéséért is. Reggel amikor felkeltünk Emma jelezte hogy sókuckó előtt van meg egy kis dolgunk: mindketten készítettek az óvónéni névnapjára ajándékot mégpedig az óvónéni családja minden egyes tagjának egy-egy színes farsangi szemfedő álarcot. Hálás vagyok hogy gyerekeim ennyire szeretnek adni és ennyire családcentrikusak. A tegnapi nap ezen túl a tanulásról és a pihenésről szólt. Végre volt időm és energiám elolvasni Charlie Chaplin versét amiből kiderült hogy mennyire megváltozott miután elkezdte önmagát tudatosan szeretni, illetve megismertem a boldogság három forrását Seligman professzortól amiből kiderült hogy nem csak attól vagyunk boldogok ha mindenünk megvan hanem sokkal inkább attól hogyha olyan dolgokkal tudunk foglalkozni aminek végzésekor eltűnik az idő és eggyé válunk a tevékenységgel különösen akkor hogyha ez a tevékenység valamely magasztosabb, felettünk álló cél érdekében történik. Este pedig megnéztük az Invictus című filmet amiben Nelson Mandela győzelemre vezette a népét és röbgi csapatát. 1998-ban volt szerencsém egy szemvillanás erejéig belepislantanom Johannesburg repülőteréről az akkori Dél-afrikába de hiába volt 8 óra nappali szabadidőm mégse vitt rá a fiatalemberek általában nagyon bevállalós kiváncsisága sem hogy kiválasszak a jópár ajánlkozó taxisofőrből egyet aki mind el akart vinni egy városnéző furikázásra. A filmet ma reggel még egyszer megnézem, ahogy az igazán jó filmekkel szoktam.

2013. február 15., péntek

Hatodik nap

Tegnap határozottan javuló napom volt. Hálás lehettem hogy két fontos helyről is támogatást kaptam abban a témában amivel 3 éve az induló pán-európai CTO konferenciasorozatot itt Budapesten megnyitottam. A téma a kábelhálózat egyik leggyengébb pontján segít, így stratégiai fontosságú. Valahogy mégsem sikerült ezzel semelyik másik országnak vagy corporate vezetőnek érdemben szembenéznie és a felismeréseket cselekvéssé alakítani. Az elmúlt három évben nyílt támogatás nélkül, a hallgatást használva beleegyezésként jutottam el odáig hogy mára minden hardver komponens a kezünkben van. Szóval tényleg nagyon hálás vagyok azoknak akik ugyan nyílt színen nem emeltek szót a téma érdekében de a színfalak mögött továbbvitték az ügyet. Hálás vagyok a telefonos csapatomnak hogy idei legfontosabb projektjük első kritikus mérföldkövét óramű pontossággal, határidőre teljesítették. Lehetővé tették hogy ez a számomra is fontos projekt gördülékenyen haladjon anélkül hogy az én energiámat és időmet is nagy mértékben lekötötte volna. Hálás vagyok továbbá a titkos projektben a világ egyik legnagyobb cégének hogy olyan partnerség kialakítására törekszik amiben nem él vissza az erőfölényével. Ezen a területen is óriási lépést tettünk előre. Tulajdonképpen ezt a titkos projektet tekintem a legnagyobb jótettemnek is mert egy olyan szolgáltatás kialakítását célozza ami nagyon sok embernek tud örömöt szerezni. Maradandó tanulásról sajnos ma sem tudok beszámolni néhány apróbb szakmai tapasztalatszerzésen túl. Úgy tűnik az megy nekem a legritkábban. Itt a hétvége, szakítok időt arra hogy tudatosabban fogadjam be az új ismereteket.

2013. február 14., csütörtök

Ötödik nap

Tegnap nagyon fáradt voltam így nagyon nehezen tudtam a jó dolgokat befogadni. Ami beszüremkedett és amiért hálás vagyok az a több felsővezető kollegámtól kapott pozitív, együttműködő jelzés mind konkrét ügyekben, mind az elismerések és köszönetek többszörös relfexiójában. Hálás vagyok annak az idősebb amszterdami kollegának aki a szolgáltatás minősége fölött őrködött hosszú évekig de sajnos munkája érdemtelenül kikerült az amszterdami központ fókuszából így most elválnak útjaink. Szerencsére főnököm pontosan látja a téma fontosságát és nálunk ez a fókusz inkább erősödni fog idén. Hálás vagyok két társosztály progresszív második vonalához tartozó vezetőjének is hogy felkértek hogy az ő belső értekezletükön tartsak előadást a csapatomról, feladatainkról a szorosabb együttműködés érdekében. Ennél több pozitív mozzanatot sajnos nem tudok felidézni a tegnapi napról. Remélem ma nyitottabb tudok lenni.

2013. február 13., szerda

Negyedik nap

A tegnapi nap is kíválóan sikerült. Hálás vagyok érte a titkos projektem fő beszállítójának aki a tegnapi nap egy fontos mérföldkövet mondhatni másodperc pontosan adott át. Hálás vagyok továbbá a csapatomnak akik a meglévő munkájuk mellett szivacs módjára szívják be az újabb kihívásokat pedig nekem már fogyna az energiám a feladatok alacsony szintű managelésére de folyamatosan töltekezem abból a proaktivitásból amit magam körül látok. Hálás vagyok még a céges telefonokat kezelő kollegámnak hogy iPhoneom akkumulátor gondját reggeli jelzésemre már kora délután egy külső szervízes cserekészülék szerzésével enyhítette. Jótettek közül tegnap kettőt is meg tudok említeni. Az egyik hogy ma is leültem hosszabban beszélgetni egy két szinttel alattam dolgozó csapattaggal akivel egy nehéz döntést a policy miatt személyautójának dobozosra cserélését kellett megfelelően kezelni aminek tulajdonképpeni epilógusa zajlott tegnap annak apropóján hogy egy nagyobb projekt véget ért és a projekt vezetője nagyon kiemelte az ő egy másik kollegával szoros együttműködésben elvégzett "PROFI" munkáját (a projekt vezetője írta csupa nagybetűvel tehát itt az idézőjelek eredeti és nem áthallásos értelmükben szerepelnek). A kolléga megerősítette hogy munkaköri leírása és pozíciója megerősödött, jelenlegi kihívásai motiválják és büszkén tekint sikereire illetve hogy nagyon hálás azért az intelligens módért ahogyan az ő problémáját kezeltük. Eleinte persze rosszul esett neki de különösen más osztályokon a hasonlóan policy döntésből fakadó autócserék nem mentek ilyen "emberségesen" (idézőjelek itt is eredeti szerepükben azaz ő mondta így). Másik tegnapi jótettem hogy a személyzeti vezető kolleganőnek elviszem Flóra margaréta jelmezét amit feleségem vett hogy az ő 4 éves kislánya is be tudjon öltözni az óvodai farsangra. Feleségem tegnap már jobban érezte magát így együtt tudtuk megélni a segítés örömét. És végül személyi edzőm tegnapi gondolatát semmi nem tudta megelőzni a tanulás tekintetében. Erről a blogról leveleztünk és azt írtam hogy persze nem csak ilyen jó dolgok történnek velem csak a rosszakat nem volt feladat leírni amire azt az örökérvényű választ kaptam hogy a rossz dolgok azért történnek hogy értékelni tudjuk a jókat.

2013. február 12., kedd

Harmadik nap


Tegnap is nagyszerű nap volt. Délelőtt megint hálás lehettem a személyzetis kolleganőnek a további kíváló segítségéért amit nemcsak neki de a főnökének is megköszöntem és persze utóbbi is örült az elismerésnek úgyhogy ez így talán már jótettnek is számít. Hálás voltam a csapatomnak és a társosztályoknak (logisztika, IT) hogy egy régota húzódó kritikus folyamat automatizálásra került amivel nagy mértékben csökkent a cég kitettsége egy adott ember munkájára amivel nagy felelősség lett végre sokkal jobban szétterítve, minimalizálva. Hálás vagyok a felsővezetői csapatnak hogy elsöpörték a bizonytalanságomat és részt vettem a jövő szerdai Milan-Barca BL meccs jegyeinek sorsolásán amit persze negyedmagammal meg is nyertem. Kicsit üti a jövő csütörtöki fejlesztői meetinget Amszterdamban de a csapat (főnökömet is ideértve) nem hagyta hogy lemondjak a jegyemről úgyhogy irány Milánó, a San Siro szentély. És végül, de nem utolsósorban hálás vagyok a feleségemnek hogy nehéz helyzete ellenére óriási energiával készíti elő a gyerekek jövő heti farsangi hetét és persze kis Flóra lányunknak hogy a tegnapi esténket bearanyozta és a szintén nehéz iskolaválasztás előtt álló Emma lányunkat is magával ragadva ugrándozott újdonsült nyuszi jelmezében.A tanulás terén maradandót az jelentette számomra a tegnapi napon amikor a 4 éves Flóra halkabb hangnemű vitatkozásra intett bennünket a vacsoraasztalnál miután szokásos latinos hevülettemmel kezdtem el érvelni a feleségemnek hogy Emma iskolaválasztásával kapcsolatban az óvoda elvesztése felett hullajtott könnyek nem sokat segítenek.


2013. február 11., hétfő

Második nap

Hat nem konnyu idot szakitani erre... A mai hajnal vegig MDS hibajavitassal folyt. Szoval ma csak roviden, ekezetek nelkul. Halas vagyok a fonokomnek az elismeresert hogy 2012-es teljesitmenyemet a legjobbnak ertekelte a felso vezetesbol egy masik kollegaval egyutt. Halas vagyok a svajci kollegaknak a kimerito valaszert. Es halas vagyok a szemelyzetis kolleganonek hogy egy nehez dontes elokesziteseben tamogat es a legnagyobb hibam, a turelmetlenseg lekuzdesenek hosszu es gyotrelmes tanulasaban segit. Legfontosabb jotettem tegnap hogy kis atszervezessel komolyabb gond nelkul el tudtam jonni egy oraval korabban a munkahelyemrol hogy a Kassa utcai altalnos iskola szuloi ertekezleten reszt vegyek. Emma szeptemberben megy iskolaba fontos hogy tobb alternativat kidolgozzunk.

2013. február 10., vasárnap

Első nap

Tegnap hálás voltam a szomszédomnak amiért eltakarította a havat az én kapum elől is hogy mire este hazaértem a családdal nekem már csak a kapun belül kellett. Írtam is neki egy SMS-t amiben tudattam vele a hálámat. Hálás voltam a személyi edzőmnek hogy úgy írta meg hogy megérti a helyzetemet hogy ugyanazzal a lendülettel eszközt is adott a kezembe amivel meg tudok változni. Így elkezdtem ezt a naplót írni. Shawn Achor TED előadásából is sokat tanultam arról hogy meg kell változtatni a boldogság és az eredmény elérésének sorrendjét. Tegnap édesanyám születésnapján voltunk. Vittem a fényképezőgépemet és a legjobb  képeket még ott feltettem a digitális képkeretére. Ők feleségemmel és sógornőmmel az inárcsi óvodai farsangon voltak a gyerekekkel de amikor hazajött egyből kiszúrta a több száz véletlenszerűen váltakozó kép közül az újakat is. Feleségemet is támogatom mert nehéz helyzetben van. Elmondom neki a véleményemet is hogy szerintem milyen lehetőségek állnak előtte. Hálás vagyok a svájci CTO-nak is aki vasárnap válaszolt szombati sürgetésemre egy szerdai levelemmel kapcsolatban hogy most a hét elején küld választ mert a múlt hetük nagyon "nasty" volt. Ma délután lesz egy megbeszélésem a főnökömmel és a kollegáimmal és remélem olyan határidőt kapok amibe bele tudom dolgozni a svájci kolléga válaszát.