2013. március 2., szombat

Huszonegyedik nap

Az elmúlt három hét felejthetetlen élmény volt számomra. Olyan utazás önmagam megismerése felé amiből hosszú távon is tudok táplálkozni. Azt hiszem találtam olyan mélyen rejlő értékeket amiket nagyon szeretek magamban. Az egyik ilyen mindenképpen a kitartás. Nem a hosszútávfutó kitartása sokkal inkább egy sokmenetes profi bokszoló kitartása. Hálás vagyok ezért a kitartásért mert a padlóról is képes vagyok általa felállni akár többször is. A másik érték az adás öröme. Nagyon tudok örülni mások örömének ha én okoztam nekik. Ebben tudok igazán lubickolni de elmélyülni is. Hálás vagyok érte hogy az önzetlen odaadás ilyen őszinte örömöt tud nekem okozni. A harmadik érték az a nyitottság amivel képes vagyok az újdonságokat elfogadni. Ez tesz képessé arra hogy bármilyen változáshoz rendkívül gyorsan tudjak alkalmazkodni. Hálás vagyok azért a mély intuíciós képességért amivel az új helyzeteket pillanatok alatt átlátva képes vagyok az optimális módon reagálni rájuk.
Persze már ezek az értékeim is sokszor kerülnek konfliktusba. A saját akarat melletti kitartás és a változásra való nyitottság, az eredmény elérése vagy az önzetlen odaadás mind olyan mélyen húzó ellentétek amelyeket csak ritka pillanatokban lehet teljes egyensúlyi helyzetbe hozni. De akkor kerül az ember egy olyan kiegyenlített súlypontjába ezeknek az értékeknek hogy mindegyikre ugyanúgy támaszkodva átadhatja magát egy súlytalan, időtlen és felhőtlen boldogságnak.

2013. március 1., péntek

Huszadik nap

A tegnapi nap igazi megvilágosodás volt. "Epiphany" ahogy tanult holland fejlesztőm mondta. Hálás vagyok mindenkinek aki támogatott de leginkább magamnak. Olyan fókuszált és nagy energiájú én üzenetet sikerült küldenem nagyon sok embernek mint amilyen a legtisztább spektrumú lézer amivel sebészi pontossággal sikerült a rossz motivációra rávilágítani és kivágni. A nap végére csupa pozitív reflexiót kaptam még olyan emberektől is akiktől még az értő figyelment sem vártam volna nehogy az elfogadást. Hálás vagyok a tehetségemért és hogy tudatosan jó cél felé tudom fordítani. Emberek akik általában agresszívak, manipulatívak és a figyelem legkisebb jelét nem mutatják ma olyan mértékű asszertív én üzenetet kaptak tőlem hogy nem volt más választásuk mint megnyílni a valódi párbeszédre és befogadni a kompromisszumot. Köszönöm Kinga!

2013. február 28., csütörtök

Tizenkilencedik nap

Halas vagyok az egyik fejlesztoi csoportnak hogy igazi WOW elmeny az a sebesseg ahogy a fejlesztett alkalmazas elindul. Halas vagyok a kozvetlen fonokomnek hogy ezekben a viharos idokben is tamogat es a csaladomnak hogy otthont biztosit nekem ahova jo hazajonni. Nagyi kuldott levelet hogy sikeresen letette a kattintos vizsgajat ami nekem is oromot okozott mert erezhetoen tudtam neki mentalisan es praktikusan is segiteni.

2013. február 27., szerda

Tizennyolcadik nap

Tegnap hálás voltam a debreceni barátomnak hogy végre visszatért belé a lélek. Pár éve hagyta itt a céget és most láttam végre hogy megint vannak tervei. Azonnal rámozdultam hogy segítsek neki egy témában úgyhogy péntekre sikerült Budapestre csábítanom. Hálás vagyok Flórának azért a kitörő örömért amivel tegnap fogadott és egész este velem akart lenni. Hálás vagyok mindazokért a reflexiókért amit két debreceni kollegámtól kaptam amikor az önszeretetről beszéltem nekik. Ezzel benne is erősítették ezt az érzést.

2013. február 26., kedd

Tizenhetedik nap

Hálás vagyok a gépkocsikért felelős kollegának hogy felajánlotta azt a hibrid autót amit a cég tesztelésre kapott pár napra. Ma azzal megyek Debrecenbe. Hálás vagyok a felsővezető kollegámnak és a főnökömnek a tegnapi üzleti vacsoráért. Sokat tanultam a whiskyfogyasztás kultúrájáról, nagyon hasznos volt a közelgő ír kiruccanás fényében is. Anyósom nagyon hálás volt nekem amiért segítettem neki a "Kattints rá Nagyi" tanfolyamon kapott házi feladatába. Az óvodában is kaptam egy pendriveot hogy töltsem fel a tavalyi farsangi bál videóit az Internetre mert annyira tetszik mindenkinek hogy így megoszthatja az élményeit.


2013. február 25., hétfő

Tizenhatodik nap

Hálás vagyok egyik legkedvesebb beszállítómnál dolgozó ír kollegámnak akivel régről datált személyes találkozásunkat tervezzük feleleveníteni jövő hétvégén és aki kimerítő ajánlásokat adott mind az ír mobil Internet, mind a corki étterem, mind a dublini sörözés tekintetében. Hálás vagyok annak a videós kollegámnak aki tavaly ugyan pozícióban visszalépett de idén régi-új pozíciójában fergeteges munkabírásról tesz tanúbizonyságot és tegnap elhárította az utolsó akadályt is egy hosszasan bújkáló konigurációs hiba kiküszöbölésével hogy az új okostelefon alkalmazásunk elterjedését egy marketing kampánnyal segítsük elő. Végül hálás vagyok az újonnan a titkos projektemhez csatlakozó webes fejlesztőnek hogy végre megfelelő hozzáállással közelít a feladathoz és kérdéseivel/önálló tesztjeivel az első halvány jelét mutatja annak hogy hatékonyan követi a beszállító útmutatasait egy olyan területen ami teljesen új számomra ezért minden kooperatívitás úgy kell mint egy falat kenyér. A jótett és tanulás területén tegnap nem törte át saját definíciós küszöbömet egyetlen esemény sem.

2013. február 24., vasárnap

Tizenötödik nap

Hálás vagyok a Bábszínház balettművészeinek a tegnapi Kis hableányon nyújtott alakításukért, az egész család nagyon élvezte az előadást. Hálás vagyok a feleségemnek hogy emlékeztett hogy cipőt akarok venni, ami végül sikerült is. Jótettként megpróbáltam feleségem kedvében járni egy dublini program szervezésével és végre fel tudtam tölteni a meccsről a videókat a Youtubera miután először a NAS-ról visszatöltöttem a gépemre. Este tanulásképpen megnéztem a "Hajrá boldogság!" című filmet és eszembe jutott hogy reggel éppen azon gondolkoztam a halasnál hogy hogyan tudja a "kedveseit" azaz a vevőit ilyen nagy örömmel kiszolgálni mind egy szálig.